Sekrety urody: kosmetyki mineralne

Kategoria: Kosmetyki mineralne
7

Zabiegi poprawiające cerę

Makijaż mineralny

Każdej kobiecie zależy na pięknym wyglądzie. Dotychczas, naturalny makijaż wymagał umiejętności oraz wykorzystania drogich kosmetyków. Niestety, nawet te kosmetyki "z górnej półki" nie gwarantowały nieskazitelnego efektu. Dodatkowo, pełne były uczulających oraz podrażniających substancji. Obecnie, rosnącą popularnością cieszą kosmetyki na bazie minerałów. Te naturalne preparaty nie bez powodu zyskują coraz to szersze grono amatorek, gdyż posiadają niezliczoną ilość wad, a przy tym są ogólnie dostępne i nie kosztują fortuny.

Kosmetyki naturalne

Główną zaletą tych kosmetyków jest to, że są niezwykle delikatne dla skóry. Z pewnością pokochają je kobiety, które dotychczas musiały ograniczyć make-up do minimum ze względu na skłonności do podrażnień. Kosmetyki mineralne - pudry, cienie, fluidy- są złożone z minimalnej ilości składników. W związku z tym, są łagodne nawet dla cery trądzikowej, zniszczonej zabiegami plastycznymi i skłonnej do alergii.

Kosmetyki mineralne - natura w czystej postaci

Jak już zostało wspomniane, "kolorówka" nawet ta oferowana przez renomowane marki kosmetyczne pełna była sztucznych substancji. W odróżnieniu od popularnych pudrów, kosmetyki mineralne posiadają tylko i wyłącznie naturalne składniki. Jak sama nazwa może wskazywać każdy preparat bazuje na minerałach, znanych ze swoich cudotwórczych właściwości. Do podstawowych składników kosmetyków mineralnych zalicza się mikę. Ta grupa minerałów odpowiada za rozświetlenie cery, pozwala optycznie spłycić drobne zmarszczki.

Cenne składniki kosmetyków

W składzie naturalnego pudru znaleźć można również tlenek cynku posiadający właściwości ściągające, kojące, antybakteryjne. Dodatkowo lekko wysusza wypryski, dlatego pudry mineralne są szczególnie polecane osobom borykającym się z cerą trądzikową i tłustą. Kosmetyki mineralne, nie posiadają również barwników. Za odcień pudru odpowiadają: biel cynkowa i tytanowa. Im jest ich więcej, tym jaśniejszy odcień ma puder.

Kosmetyki mineralne - dla każdego typu skóry

Za sprawą naturalnego składu, który nadaje kosmetykom wiele dobroczynnych właściwości preparaty mineralne nadają się do każdego typu cery. Sucha skóra, będzie nawilżona świeża, tłusta cera osiągnie dzięki nim równowagę - gwarantując świeży wygląd!