Pielęgnacja i uroda w jednym, czyli kosmetyki naturalne

Kategoria: Kosmetyki bez konserwantów
8

Zalety kosmetyków mineralnych Kosmetyki mineralne po raz pierwszy w szerszej świadomości kobiet pojawiły się ponad cztery dekady temu, kiedy zaczęto je stosować jako delikatny makijaż po operacjach plastycznych czy innych przebarwieniach skórnych. Ich zalety zostały bardzo szybko odkryte i od tego czasu ich popularność nieustannie wzrasta, co widzimy na przykładzie wciąż rosnącej sprzedaży tego rodzaju kosmetyków. Potężne w swojej prostocie Kosmetyki Earthnicity wyróżniają się na półce sklepowej tym, że ich skład zawiera niewiele pozycji, a każda z nich należy do składników naturalnych. Nie ma potrzeby stosowania tutaj żadnych substancji sztucznych i wystarczą tylko drobno zmielone naturalne pigmenty, tlenek żelaza i ultramaryn.

Pierwszy z nich ma typowo rdzawą barwę i stosuje się go głównie do podkładów i pudrów. Drugi to z kolei pigment wykorzystywany głównie w wróżach i cieniach do powiek. Rozjaśnienie w kosmetykach Earthnicity uzyskuje się głównie poprzez zastosowanie tlenku tytanu, nierozpuszczalnego w wodzie białego proszku. Jest on całkowicie neutralny dla skóry i nie ma wyczuwalnego zapachu. Znakomicie kryje, więc wykorzystuje siego w pudrach i podkładach. Jest on ponadto ceniony za zdolność blokowania promieniowania UVA i UVB. Bardzo podobny do niego jest tlenek cynku. Tlenek tytanu stosuje się do cery normalnej, a tlenek cynku do cery przetłuszczającej się, ponieważ ma właściwości antybakteryjne. Kosmetyki Earthnicity, jak wszystkie kosmetyki na rynku, posiada jaw swoim składzie również liczne dodatki. W przeciwieństwie do konkurencji, są to jednak substancje naturalne.

Najczęściej stosowana jest krzemionka, za pomocą której można zmniejszyć ilość sebum na skórze i ukryć wilgoć. Stearynian magnezu i azotek boru to z kolei sposoby na łatwiejsze rozprowadzanie kosmetyku, a węglan wapnia poprawia krycie na skórze przetłuszczającej się. Dlaczego warto wybierać kosmetyki mineralne? Wielką zaleta kosmetyków Earthnicity jest nawet nie to, co posiadają, ale to, czego w nich być nie musi. Kosmetyki klasyczne pełne są najróżniejszych parabenów i innych sztucznych substancji, które zatykają pory i mogą powodować uczulenia oraz inne nieprzyjemne reakcje. W tym samym czasie kosmetyki mineralne są w stanie podobne stany skórne łagodzić. Mogą chociażby zmniejszyć odczyn zapalny skóry trądzikowej lub ograniczyć wydzielanie sebum na skórze, która ma tendencje do przetłuszczania się. Wyjątkowo ceniony jest fakt, że dzięki kosmetykom mineralnym można znacznie łatwiej uzyskać efekt zmatowienia cery świecącej się.