Cierpliwość przynosi efekty, gdy chodzi o pielęgnację skóry

Kategoria: Kosmetyki bez konserwantów
5

To może być niezwykle frustrujące, kiedy zaczynasz nowy program pielęgnacji skóry i od razu okazuje się, że nie spełnia on wszystkich Twoich oczekiwań. Ale znasz to powiedzenie: "Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają"? Może minąć trochę czasu, zanim zaczniesz dostrzegać rezultaty, jakie obiecuje Ci Twój wybrany produkt. Ale jak długo to za długo?

Pomyśl o nowym systemie pielęgnacji skóry twarzy jak o najwspanialszym ogrodzie, jaki kiedykolwiek chciałaś uprawiać. Aby wyhodować piękne zielone źdźbła trawy lub zobaczyć odcienie fioletu i złota na delikatnych kwiatach, musisz zacząć od początku i uzbroić się w cierpliwość. Nie możesz oczekiwać, że zasadzisz ziarno słonecznika i zobaczysz jego kwiaty następnego dnia! Tak samo jest z Twoją skórą, a cierpliwość jest kluczem do uzyskania pożądanych rezultatów.

Ważne jest, abyś rozpoczynając nową rutynę pielęgnacji skóry pamiętała, że większość składników aktywnych zawartych w produktach do pielęgnacji skóry potrzebuje co najmniej dwóch miesięcy, aby w pełni zadziałać i osiągnąć pożądane rezultaty. Ćwicz cierpliwość, koniku polny. Jeśli stan Twojej skóry nie poprawił się od razu, nie oznacza to, że tak się nie stanie. Oznacza to po prostu, że potrzeba więcej czasu, aby przyzwyczaić się do produktów i całej Twojej nowej rutyny.

Pamiętaj również o tym, że kiedy zaczynasz coś nowego, zwłaszcza jeśli nie masz jeszcze ustalonego schematu postępowania, Twoja skóra może wpaść w tryb paniki i osiągnąć etap, w którym będzie wyglądała gorzej, niż kiedy zaczynałaś. Jest to proces oczyszczania skóry, który różni się od tego, co można uznać za wypryski. Dzieje się tak, gdy nowy produkt do pielęgnacji skóry powoduje przyspieszenie powstawania pryszczy, a zatkane pory pod powierzchnią skóry zaczynają się rozszerzać, tworząc jedno wielkie pęknięcie.

Jedną z najwspanialszych rzeczy w naszej gamie produktów do pielęgnacji skóry Hydrabotanique jest to, że nie stosujemy składników, o których wiadomo, że powodują powstawanie takich wyprysków - retinoidów i kwasów hydroksylowych! Jeśli więc po wprowadzeniu nowej rutyny z użyciem naturalnych produktów pojawi się lekkie wypryski, będzie to tylko sposób Twojego organizmu na pozbycie się złogów, które nagromadziły się w wyniku wieloletniego braku pielęgnacji lub stosowania produktów na bazie chemii.

Jeśli chodzi o poszczególne rodzaje produktów do pielęgnacji skóry, czas ich działania może być różny. Na przykład w przypadku produktów oczyszczających, powinnaś od razu zauważyć różnicę, czy są one odpowiednie dla Twojego typu skóry, czy nie. Jeśli Twoja skóra jest zbyt sucha, popękana lub pojawia się na niej wysypka, oznacza to, że jest to produkt nieodpowiedni dla Ciebie.

Ale przejdźmy dalej do osi czasu, ponieważ prawda jest taka, że jakkolwiek trudne może być wprowadzenie ścisłego reżimu pielęgnacyjnego, przestrzeganie konsekwentnego harmonogramu jest niezbędne, jeśli chcesz zobaczyć rzeczywiste rezultaty. Mimo że jęczymy na ten temat, tworzenie rutynowych nawyków jest kluczowe. W przypadku szorstkiej struktury skóry i dużych porów, będziesz musiała poczekać od 8 do 12 tygodni, zanim zaczniesz widzieć rezultaty.

Jeśli chcesz rozjaśnić skórę i złagodzić przebarwienia, zajmie Ci to jeszcze więcej czasu - około 2 do 3 miesięcy. Rezultaty przeciwstarzeniowe z pewnością nie pojawią się z dnia na dzień. Gdyby tak było, mielibyśmy do czynienia z cudownym produktem, który odwraca proces starzenia! Na widoczne zmiany trzeba poczekać do 6 tygodni, ale plusem jest to, że czekanie opłaci się na dłuższą metę.

Nie popełnij błędu polegającego na zbyt szybkiej rezygnacji z nowego sposobu odżywiania. Stopniowo Twoja skóra zacznie się dostosowywać - musisz tylko przebrnąć przez ten początkowy etap, aby znaleźć się w "ulubionym punkcie" swojej skóry, a korzyści znacznie przewyższą czas oczekiwania!