Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Story of Cosmetics

Kategoria: Kosmetyki bez konserwantów
4

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin "The Story of Cosmetics

Jak wspominaliśmy miesiąc temu na naszej stronie na Facebooku, film "The Story of Cosmetics" obchodził niedawno swoje pierwsze urodziny. Film został wydany rok temu i jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak bezpieczne są składniki kosmetyków, z których korzystacie na co dzień, nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak bardzo warto go obejrzeć. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, co tak naprawdę kryje się pod długimi nazwami na odwrocie Twojego podkładu? Wierzymy, że konsumenci powinni być świadomi tego, czego tak naprawdę używają na co dzień i jak to na nich wpływa. Ten film wyjaśnia prawdę za firmy kosmetyczne są w stanie dodać wątpliwe dodatki do naszych codziennych produktów, i dlaczego są one dozwolone, aby to zrobić. Film pomógł wzbudzić zainteresowanie firmami, które tworzą produkty bez użycia szkodliwych toksyn - sprawdź marki takie jak Alexami wymienione na stronie Compact for Safe Cosmetics na safecosmetics.org

Jeśli lubisz oglądać film "The Story of Cosmetics", być może zainteresuje Cię fakt, że jest on kontynuacją udanego filmu "The Story of Stuff", który ukazał się w 2007 roku. Film ma wiele milionów odsłon; powodem, dla którego cieszy się tak dużym zainteresowaniem jest to, że jest bardzo pouczający i łatwy do przyswojenia. Obejrzenie tego filmu sprawi, że staniesz się bardziej świadomy produktów, których używasz na co dzień, tego skąd pochodzą i jak wpływają na nasz świat. Jeśli jeszcze go nie widziałeś, nie możemy go polecić - zobacz go poniżej.

A skoro już przy tym jesteśmy, warto zajrzeć na stronę The Story of Stuff - znajduje się tam wiele filmów, które uczą widzów o procesach związanych z produkcją "jednorazowych" produktów, które trzeba będzie wymienić dopiero za 6 miesięcy. Wyjaśniają również, dlaczego to, co kupujemy tak tanio, jest od rządu, poprzez wydobycie, produkcję, dystrybucję, konsumpcję i utylizację. Wiedząc dokładnie, skąd pochodzi to, czego używamy, sprawi, że dwa razy zastanowisz się nad swoimi dużymi i małymi zakupami.