Chroń swoje włosy podczas pływania dzięki naszemu naturalnemu planowi działania.

Kategoria: Zdrowa cera
10

Chroń swoje włosy podczas kąpieli tego lata, stosując nasz całkowicie naturalny plan działania w zakresie ochrony włosów. Te wskazówki są szybkie i proste, a kiedy lato dobiegnie końca, a Twoje włosy nadal będą wyglądały bajecznie, będziesz zadowolona, że podjęłaś ten wysiłek.

1. Pokryj włosy produktem z olejkiem arganowym

Marokański olej arganowy jest bardzo bogaty w witaminę E i kwasy tłuszczowe, które chronią włosy podczas pływania podczas długiego lata w Aussie. Chlor pozbawia włosy naturalnych olejków, a słona woda jest bardzo wysuszająca. Nasza certyfikowana organiczna Odżywka Botanique jest idealna do stosowania przed pływaniem. Zawiera ona olejek arganowy, sok z liści aloesu, rumianek, nagietek, proteiny sojowe i kwiat lipy, które nadają włosom super nawilżającą powłokę i zatrzymują wilgoć. Alternatywnie, po prostu przeczesz włosy certyfikowanym organicznym olejem kokosowym ... ah, esencja tropików. (Uwaga: nigdy nie myj włosów szamponem przed pływaniem, ponieważ pozbawia to włosy naturalnych olejków, więc będą one wchłaniać jeszcze więcej chloru i słonej wody).

2. Zaplataj włosy

Po przeczesać przez produkt, warkocz włosy tak, że nie dostaniesz splątane jak frolic w fale lub pływanie okrążeń w lokalnym basenie. Nie zaplataj go jednak zbyt ciasno, ponieważ włosy są podatne na łamanie, gdy są mokre. Jeśli naprawdę poważnie myślisz o ochronie swoich włosów, wsuń warkocz w czepek pływacki, aby zminimalizować kontakt z wodą. OK, więc nie jest to najbardziej seksowny wygląd, ale twoje włosy będą ci za to wdzięczne.

3. Umyj włosy jak najszybciej po pływaniu

Wiemy, że włosy na plaży wyglądają HOT (nic dziwnego, że istnieje tak wiele produktów do włosów z solą morską), ale słona woda jest bardzo wysuszająca i powiedzmy sobie szczerze, pozostawia włosy wyglądające i czujące się jak słoma. To samo tyczy się chloru. Skok pod prysznicem na plaży lub basenie i dać włosy dobre płukanie przed udać się do domu na trochę więcej włosów TLC.

4. Stosuj płukankę z octu jabłkowego

Regularne pływanie w chlorowanej wodzie pozostawi Twoje włosy wiotkie, suche i matowe. Płukanka z octu jabłkowego zastosowana po pływaniu w cudowny sposób przywróci życie Twoim włosom. Zmieszaj cztery części wody z jedną częścią octu jabłkowego w butelce z rozpylaczem. Spryskaj obficie włosy, przeczesz je i pozostaw na pięć minut przed spłukaniem. To tani, całkowicie naturalny środek do włosów, który możesz mieć pod ręką przez cały letni sezon pływacki.