Naturalna pielęgnacja włosów: piękne włosy, bez bólu głowy

Kategoria: Zdrowa cera
11

Naturalna pielęgnacja włosów jest ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, toksyny zawarte w prawie WSZYSTKICH mainstreamowych produktach do pielęgnacji włosów sprawią, że Twoje włosy będą się kręcić. Po drugie, te toksyczne chemikalia nie są nawet dobre dla Twoich włosów. Tworzą one iluzję, tymczasowy efekt czystości, ciała, połysku, rozplątania i tak dalej, bez faktycznego odżywiania i ochrony Twoich włosów na dłuższą metę.

Czekaj - nie ma znaczenia, czy Twój szampon i odżywka są tak toksyczne, jak składowisko odpadów nuklearnych, ponieważ zmyjesz je dość szybko, prawda?

Nieprawda! Jeśli myjesz włosy kilka razy w tygodniu, pomnóż to przez miesiące i lata, w czasie których nakładasz toksyny na włosy i skórę głowy, a potem powiedz mi, że nic z tego nie wchłaniasz.

W skórze głowy znajduje się 650 gruczołów potowych, 1000 zakończeń nerwowych i 20 naczyń krwionośnych, a to, co na nią nakładasz, wsiąka prosto do krwiobiegu.

Przynajmniej, kiedy jesz coś nieekologicznego (zawierającego na przykład pozostałości pestycydów lub chemiczne środki konserwujące), twoje ciało ma kilka linii obrony - enzymy w ślinie, kwasy żołądkowe i procesy detoksykacyjne wątroby i nerek, które mogą rozbić niektóre z nich i wypłukać je z organizmu.

Nie jest tak w przypadku pielęgnacji włosów - jeszcze więcej powodów, by stosować produkty ala naturale, jeśli chodzi o regularne stosowanie ich na włosach.

Naturalna pielęgnacja włosów kontra toksyczne kosmetyki

Toksyczne substancje chemiczne, które znajdziesz w większości produktów do pielęgnacji włosów dostępnych w supermarketach, drogeriach i domach towarowych, niezależnie od ich ceny, to:

Siarczany

Znajdują się one w 90% pieniących się i pieniących produktów. Podrażniają skórę i oczy, zaburzają gospodarkę hormonalną, są neurotoksynami i podejrzewa się, że są rakotwórcze. Na etykietach szukaj: laurylosiarczanu sodu (SLES), laurylosiarczanu sodu (SLS), laurylosiarczanu amonu (ALES) i laurylosiarczanu amonu (ALS). Chociaż SLS pochodzi z orzechów kokosowych, jest to substancja chemiczna daleka od naturalności. Problem z SLES/SLS polega na tym, że w procesie produkcji (etoksylacja) SLES/SLS jest zanieczyszczony 1,4-dioksanem, rakotwórczym produktem ubocznym.

Naturalna alternatywa dla pielęgnacji włosów: Glukozyd decylowy, Glukozyd koko

Parabeny

Powszechny środek konserwujący w produktach do pielęgnacji włosów i jedna z głównych substancji chemicznych zaburzających gospodarkę hormonalną. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) powiązała parabeny z zaburzeniami metabolicznymi, rozwojowymi, hormonalnymi i neurologicznymi oraz różnymi nowotworami. Na etykiecie szukaj: jest to powszechny konserwant i jedna z głównych substancji chemicznych odpowiedzialnych za zakłócanie pracy układu hormonalnego i zaburzanie równowagi kluczowych hormonów. Na etykietach szukaj: przedrostków ethyl-, methyl-, propyl-, isopropyl-, butyl- lub isobutyl-.

Alternatywa dla naturalnej pielęgnacji włosów: Lewulinian sodu, anizat sodu

p-fenylenodiamina

Występuje w szamponach koloryzujących, rozjaśniaczach i farbach do włosów, nadając im czerwony lub fioletowy kolor. Znajdziesz ją nawet w "naturalnych" farbach do henny. Jest możliwą neurotoksyną i może powodować wysypki skórne i egzemę.

Alternatywa dla naturalnej pielęgnacji włosów: Nieznana

Dietanoloamina lub DEA

Ta substancja chemiczna jest środkiem powierzchniowo czynnym występującym w wielu kosmetykach i większości szamponów, aby nadać im kremową i pieniącą się konsystencję. Jest ona podejrzewana o działanie rakotwórcze i uważa się, że blokuje wchłanianie substancji odżywczej choliny, która jest niezbędna do rozwoju mózgu i wymagana w większych dawkach u kobiet w ciąży.

Naturalna alternatywa dla pielęgnacji włosów: Glukozyd decylowy, Glukozyd kokosowy

Glikol propylenowy

Stosowany jako substancja utrzymująca wilgoć i koemulgator. Jest również stosowany w przemyśle jako chłodziwa silnikowe, środki przeciw zamarzaniu, uszczelniacze do opon, farby, kleje, lakiery. . oh, i prawdopodobnie w twoim szamponie. W przemysłowych kartach charakterystyki ostrzega się użytkowników, aby nie dopuszczali do jego kontaktu ze skórą, ponieważ jest on silnie drażniący i może powodować uszkodzenia wątroby i nerek.

Naturalna alternatywa dla pielęgnacji włosów: Gliceryna - pochodząca z roślin

Woda

Ale przecież woda jest nam potrzebna do życia! To prawda, ale jeśli Twój szampon i odżywka zawierają wodę lub wymyślną nazwę "aqua" na liście składników, to jest to wyłącznie tania baza lub wypełniacz butelek. Niestety, formuły na bazie wody są podatne na zepsucie, więc należy dodać do nich konserwanty, takie jak parabeny i benzoesan sodu.

Naturalna alternatywa dla pielęgnacji włosów: sok z aloesu, ekstrakty roślinne

Zapach

Jeden sztuczny zapach (znany również jako perfumy lub parfum) może zawierać tysiące substancji chemicznych, które nigdy nie zostały przetestowane pod kątem bezpieczeństwa stosowania u ludzi. O stosowaniu syntetycznych substancji zapachowych pisałam już w tym wpisie na blogu. Unikaj wszelkich produktów do pielęgnacji włosów, które zawierają sztuczne substancje zapachowe. Wybieraj produkty bezzapachowe lub takie, które wykorzystują dobrej jakości olejki eteryczne.

Naturalna alternatywa dla pielęgnacji włosów: Certyfikowane organiczne olejki eteryczne

Nowa gama produktów do naturalnej pielęgnacji włosów Mukti Organics zostanie wprowadzona na rynek w przyszłym tygodniu.

Od miesięcy ciężko pracowaliśmy za kulisami, aby opracować nową gamę produktów do naturalnej pielęgnacji włosów. W przyszłym tygodniu na blogu ujawnimy wszystkie szczegóły dotyczące naszych nowych produktów, ale poniżej prezentujemy krótką zajawkę:

  • Reformulated Botanique Shampoo Reformulated Botanique Conditioner Anti-Frizz Luxe Hair Serum (bez silikonu) Hair and Beard Balm vegan friendly with moringa and argan oil

Sprawdź etykiety swoich szamponów, odżywek i innych produktów do pielęgnacji włosów i daj nam znać, jeśli znajdziesz na nich któreś z powyższych substancji chemicznych.