Puder mineralny versus tradycyjny

Kategoria: Zalety kosmetyków mineralnych
5

puder mineralny

Pudry mineralne po raz pierwszy pojawiły się w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory szturmem podbijają rynek europejski oraz azjatycki - zyskując coraz to szersze grono zwolenniczek. Nic dziwnego, bowiem jest to kosmetyk niezwykle skuteczny, a przy tym niebywale bezpieczny nawet dla wrażliwej skóry.

Sęk w tym,że pudry mineralne składają się jedynie z naturalnych składników, w związku z tym nie uszkadzają komórek. To za ich sprawą, kobiety na stałe mogą pożegnać się z efektem maski, na rzecz naturalnie wyglądającego makijażu. Ponadto, te innowacyjne kosmetyki są pozbawione wszelkich parabenów, barwników, konserwantów, dlatego też ryzyko wystąpienia podrażnień czy też reakcji alergicznych jest minimalne.

Kosmetyki do makijażu na bazie minerałów mają jeszcze jedną, niepodważalnie istotną zaletę - posiadają bezterminowy okres przydatności. Niestety, polskie prawo obliguje producentów kosmetyków do podawania na etykietach dat ważności. Tymczasem, amerykańscy dystrybutorzy nie są do tego zobowiązani, a więc produkty mineralne są ważne bezterminowo! Dzieje się tak, gdyż mineralne półprodukty są środowiskiem, które nie sprzyja rozwojowi bakterii. Racji bytu nie mają również te bakterie, które zostały przypadkowo wprowadzone przez użytkownika. Reguła nieograniczonego terminu ważności dotyczy kosmetyków, które posiadają wyłącznie składniki nieorganiczne. Pomimo tego, kosmetyki będące mieszanką składników nieorganicznych, organicznych i tak mogą być stosowane przez kilka lat!

puder mineralnyNajwiększym problemem kobiet jest fakt, iż większość kosmetyków do makijażu utrudnia skórze dostęp do tlenu. W rezultacie niedotlenienia skóra wydaje się być zmęczona, a na jej powierzchni zaczynają pojawiać się mało efektowne niedoskonałości. Na szczęście, kosmetyki naturalne nie ograniczają skórze dostępu do tlenu. Przy czym są doskonałym kosmetykiem dla każdego typu cery: od suchej, przez mieszaną, aż po tłustą skłonną do niedoskonałości!

Sama aplikacja pudru mineralnego również zachęca do skorzystania z tego kosmetyku, bowiem istnieje możliwość nakładania kilku warstw na raz, a i tak efekt będzie ciągle naturalny! Jednak to, czy mineralny kosmetyk sprawdzi się, zależy od kilku czynników. Jak więc wybierać taki kosmetyk? Wystarczy czytać etykietę, zasada jest jedna. Nim krótsza lista składników, tym produkt jest bardziej naturalny.