Jak malować wrażliwe oczy?

Kategoria: Kosmetyki mineralne
5

jak malować oczy wrażliweKobiety, które zmagają się z problemem wrażliwych oczu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich oczy powinny być otoczone szczególną troską. Czy jednak oznacza to, że nie ma mowy o wykonywaniu makijażu, każda próba jest bowiem skazana na niepowodzenie? Na szczęście, tak ponury scenariusz wcale nie musi się sprawdzić zwłaszcza, że producenci kosmetyków nie próżnują zdając sobie sprawę z tego, z jak powszechnym problemem mamy do czynienia. Jeszcze zanim zastanowimy się nad tym, co o makijażu powinna wiedzieć osoba o wrażliwych oczach, powinnyśmy uświadomić sobie, z jakimi zagrożeniami mamy do czynienia. Odpowiedź na pytanie o to, jakie kosmetyki uczulają nie napawa optymizmem, okazuje się bowiem, że mogą być to nie tylko korektory, ale także pudry, podkłady, cienie do powiek i tusze do rzęs.

Okazuje się przy tym, że pewne grupy kosmetyków są szczególnie niebezpieczne. Pierwszą stanowią kosmetyki o intensywnym zapachu, okazuje się bowiem, że substancje zapachowe uwalniają się przy kontakcie ze skórą, po czym dochodzi do podrażnienia spojówek. W skład drugiej wchodzą kosmetyki wzbogacone o sztuczne pigmenty takie, jak tlenek chromu lub karmin, choć podrażniać oczy mogą też pigmenty naturalne takie, jak choćby lanolina. Oczywiście, pigmenty te nie wchodzą w skład wspomnianych kosmetyków przez przypadek, ich obecność przyczynia się bowiem do tego, że możemy cieszyć się ich fantastycznymi kolorami.

jak malować wrażliwe oczyGdy jednak każda próba nałożenia kosmetyku kończy się podrażnieniem, a oko wcale nie ma zamiaru przyzwyczaić się do tuszu lub podkładu, nie powinnyśmy ponosić niepotrzebnego ryzyka. Działanie takie nie znajduje uzasadnienia nie tylko dlatego, że zagraża naszemu zdrowiu, ale i z uwagi na to, że klasyczne kosmetyki posiadają alternatywę. Są nią kosmetyki hipoalergiczne przeznaczone dla kobiet o wrażliwych oczach i charakteryzujące się minimalną ilością konserwantów, naturalnymi odcieniami, a nawet właściwościami leczniczymi, niektóre z nich dość dobrze radzą sobie bowiem z łagodzeniem podrażnień. Można z nich korzystać przygotowując codzienny makijaż, kosmetyki hipoalergiczne nie powinny nas jednak rozczarować i wówczas, gdy chcemy wyglądać olśniewająco na imprezie. Ich coraz bogatszy wybór sprawia przy tym, że bez trudności powinnyśmy dopasować je do naszych potrzeb.