Kosmetyki mieneralne - charakterystyka

Kategoria: Kosmetyki mineralne
4

skład kosmetyków mineralnychZależy Ci na naturalnym wyglądzie, a przy tym na doskonałym kryciu i matowaniu?

Jeżeli tak - powinnaś zainteresować się kosmetykami wytwarzanymi na bazie naturalnych oraz mineralnych składników. Makijaż wykonany za ich pomocą wygląda świetnie przez długi czas i nie wymaga ciągłych korekt. Coraz większe grono kobiet decyduje się ich używać, a ich popularność wciaż rośnie. Zalecane szczególnie dla osób z problemami skóry (nadwrażliwość lub skłonność do reakcji alergicznych oraz zbytnio tłusta cera). Podczas ich stosowania cera poddawana jest naturalnej kuracji regenerującej, a ponad to matujemy i wygładzamy wszystkie niedoskonałośći. Kosmetyki tego typu chronią także od szkodliwego promieniowania słonecznego w lecie, a w zimie przed wiatrem i mrozem.

właściwości kosmetykow mineralnychKosmetyki mineralne - dlaczego sa tak dobre?

Kosmetyki mineralne posiadają tak wiele dodatnich właściwości dzięki swojemu unikalnemu składowi - są wytwarzane z substancji pełni naturalnych i mineralnych, nie zawierają sztucznych barwników, substancji chemicznych (parabenów) czy sztucznych dodatków. Dla cery, która wymaga szczególnej pielęgnacji jest to bardzo istotne, gdyż dzięki tym walorom zachowuje ona zdrową równowagę pomiędzy własną czynnością metaboliczną a stosowanymi kosmetykami. Dzięki temu nie zapychają one porów, a także pozwalają uniknąc efektu tzw „maski” oraz plam z podkładu, pudru lub różu. Trzeba jednak pamiętać, aby skrupulatnie i ostrożnie wybierać produkty i kosmetyki mineralne, ponieważ jak wszędzie tak i tutaj niestety zdarzają się podróbki.

Mają one na opakowaniu napisane, że owszem są wyprodukowane wyłącznie z substancji naturalnych lecz przyglądając się bliżej ulotce i składowi niekoniecznie jest to zgodne z prawdą. Takie falsyfikaty nie mają już właściwości regenerujących i odżywczych, wprost przeciwnie mogą spowodować reakcje podrażnieniowe w zależności od składu produktu (substancje mineralne o ile w nich występują to są one w śladowych ilościach). Jednyną rzeczą, która może nas na pierwszy rzut oka zniechecić do kosmetykó naturalnych jest ich cena – wyższa od kosmetyków tradycyjnych. Jednakże warto w nie zainwestować i postawić na zdrowy wygląd i odpowiednią kondycje skóry niż na parę złotych więcej w portfelu.