Skutki korzystania z kosmetyków mineralnych

Kategoria: Kosmetyki mineralne
7

efekty korzystania z kosmetyków mineralnychInteresując się szeroko rozumianą branżą kosmetyczną z łatwością można obecnie usłyszeć o tak zwanych kosmetykach mineralnych. Mają one wiele zalet, choć warto mieć na uwadze to, że wbrew zapewnieniom ich producentów nie są w stanie w pełni zastąpić nam wszystkich innych elementów naszej codziennej kosmetyczki; czasami potrzebujemy po prostu dobrego kremu nawilżającego, a czasami środka przeciwzmarszczkowego czy czegoś skutecznego na trądzik. Z drugiej jednak strony musimy pamiętać o tym, że faktycznie produkty te mogą mieć bardzo dobroczynny wpływ na zdrowie naszej skóry. W większości przypadków zawierają one w swoim składzie między innymi dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku. Minerały te skutecznie chronią nas przed zbyt silnymi promieniami słonecznymi, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w słoneczne, upalne dni. Jeśli ktoś zmaga się ze stanami zapalnymi skóry, to tlenek cynku będzie dla niego idealnym rozwiązaniem.

Często stosuje się go nie tylko w samych kosmetykach, ale również w zwykłych środkach przeciwzapalnych, w tym również w tych przeznaczonych dla niemowląt. Od czasu do czasu możemy jednak usłyszeć liczne głosy sceptyków twierdzących, że kosmetyki te mają zły wpływ na ludzką skórę. Na przykład, całkiem niedawno w mediach głośno było o tlenochlorku bizmutu; minerał ten często występuje w składzie takich produktów. Jego przeciwnicy twierdzą, że wywołuje on stany zapalne skóry i znacząco przyczynia się do rozwoju trądziku.

Swego czasu udało się im nawet przeprowadzić głośną akcję w mediach której efektem było wycofanie niektórych produktów zawierających ten minerał ze sprzedaży. Warto jednak wiedzieć o tym, że zarówno w tym przypadku jak i przy wielu innych teoriach tego typu brak jest jakichkolwiek dowodów naukowych potwierdzających ich prawdziwość. Obecnie w sklepach spotkamy się z naprawdę ogromnym wyborem kosmetyków mineralnych – nie ma właściwie żadnego znaczenia to, czego akurat potrzebujemy bowiem dosłownie zawsze będziemy mogli znaleźć wśród nich coś dla siebie odpowiedniego. Niemniej jednak warto uważać, aby korzystać wyłącznie z produktów pochodzących od znanych i cenionych producentów. Ich skład jest bardzo ważny – jedynie kosmetyki faktycznie wyprodukowane na bazie naturalnych minerałów będą mogły dać nam zadowalające efekty.