Jak nakładać podkład mineralny- kilka metod aplikacji.

Kategoria: Kosmetyki mineralne
5

Aplikacja kosmetyków mineralnych Aplikacja podkładu mineralnego na sucho: Gdy chce się nakładać kosmetyk na sucho to najlepiej w takich przypadkach sprawdzają się pędzle flat oraz pędzle kabuki. Można powiedzieć, że kabuki nie będzie w stanie spełnić swojej roli, szczególnie w momencie, gdy będzie to pędzel, którego włosie będzie bardzo rozłożyste. Wtedy będziemy mogli nakładać jedynie mgiełkę pudru czy podkładu. Wydaje się więc, że lepiej będzie zastosować mniejszą kulkę i lepiej będzie przygotowane włosie. Taka metoda nakładania będzie miała naturalne efekty i zapewni nam delikatne krycie. Będzie można je zwiększać w momencie, gdy będziemy dokładać jedynie kolejne warstwy tego mineralnego produktu. Wydaje się, że najlepiej będzie nakładać podkład przez jego wykonanie za pomocą pędzla i kolistych ruchów. Uważamy, jednak, że taka metoda nie sprawdzi się w momencie, gdy ma się suchą cerę. Można wtedy sięgnąć po nieco inne formy: - Twarz, która pokryta będzie podkładem powinna być najpierw nieco zwilżona wacikiem, dzięki czemu potem kosmetyk skupi się razem ze skórą.

Aplikacja podkładu mineralnego zwilżonym pędzlem: Taki sposób jest obecnie chyba najlepiej wybierany. Wystarczy lekko nawilżyć pędzel specjalnym problem i nałożyć produkt na niego i wcierając aplikować w twarz. Najlepiej nawilżać pędzel specjalną buteleczką z atomizerem. W takiej metodzie można się spodziewać, że uda się zorganizować lepsze krycie niż w przypadku nakładania na sucho. Powinno się nakładać kilka warstw, z każdą kolejną powinno się na nowo zwilżać pędzel. Taka aplikacja powinna również zagwarantować, że makijaż będzie w stanie utrzymać się na dłużej. Inaczej można również spryskać twarz zamiast pędzla i wtedy należy wcierać podkład w skórę. Aplikacja podkładu mineralnego na mokro płaskim pędzlem: W tej metodzie należy wykorzystywać specjalnie dopasowany płaski pędzel przygotowany pod kątem podkładu płynnego. Zanurza się go w naczynku z wodą a potem macza się w kosmetyki i smaruje takim podkładem twarz. Konsystencja podkładu będzie się nieco zmieniać i wtedy zamiast sypkiej zrobi się półpłynna. Należy pamiętać, że pędzel należy moczyć dość często. Jeśli stosuje się minerały to w ten sposób można oczekiwać dobrego krycia i trwałości kosmetyku. Ta metoda sprawi, że wszystkie nakładane na skórę produkty będą w stanie utrzymać się na skórze. W momencie, gdy nakłada się podkład będzie on nieco ciemniejszy, ale takie wrażenie minie po kilku minutach, gdy podkład już przeschnie.

Aplikacja podkładu mineralnego na skórę posmarowaną olejem lub masłem: Taka aplikacja jest doskonałym rozwiązaniem dla cery suchej. Jeżeli do pielęgnacji naszej skóry użyjemy olejów to należy poczekać aż wyschną. Minerały, które będą nakładane na tak przygotowaną twarz staną się kremowe i tym samym będą lepiej kryć. Na sam koniec powinno się taki makijaż nieco omieść, ponieważ nie będzie dochodziło do migrowania podkładu w zmarszczki a także nie pojawi się problem świecenia się skóry. Jeśli chcemy mieć lepszy efekt to należy używać do pudrowania puszka w całości. Wtedy wykończenie powinno mieć dłuższy charakter i mamy pewność., że cały kosmetyk się nie zważy.

Jak aplikować produkty mineralne? Aplikacja podkładu mineralnego, wymieszanego wcześniej z olejami i masłami: Tutaj wystarczy jedynie nieco wysypać na spodeczek lub na wierzch dłoni. Możemy sami tutaj zdecydować jaki jest stopień krycia dosypując nieco więcej minerałów. Czasami można podjąć nieco eksperymentów i dodawać innych elementów. Taki podkład gwarantuje również skuteczną pielęgnacje naszej skóry.