Kosmetyki tradycyjne, czy minerały. Co wybrać?

Kategoria: Zalety kosmetyków mineralnych
6

kosmetyki mineralne a tradycyjneKażda z nas posiada pewne oczekiwania w stosunku do wybieranych przez siebie kosmetyków. Liczymy wiec na to, że produkt będzie spełniał obietnice składane przez swojego producenta i zapewniać odpowiednią pielęgnację naszej skórze. W tym momencie aktualne staje się pytanie o to, czy lepiej jest wybrać kosmetyki mineralne, czy też ich klasyczne odpowiedniki. Uzyskanie odpowiedzi na nie będzie możliwe przede wszystkim wówczas, gdy poznamy właściwości minerałów.

Najważniejsza różnica dotyczy składu obu rodzajów kosmetyków, w przypadku kosmetyków mineralnych obejmuje on bowiem rozwiązania takie, jaki mika, tlenek cynku oraz tlenek tytanu. Nietypowe części składowe kosmetyków posiadają zresztą oryginalne właściwości: matują, stanowią ochronę przed promieniowaniem UVA oraz UVB, mają działanie antybakteryjne oraz gwarantują odpowiedni poziom krycia. Niestety, w przypadku naszpikowanych konserwantami kosmetyków tradycyjnych nie można mówić o równie spektakularnych efektach ich stosowania. Przeciwnie, produkty tego rodzaju często obciążają skórę i zatykają pory, częste jest też zjawisko warzenia się kosmetyków na twarzy, przez co osadzanie się ich w zmarszczkach mimicznych potrafi przynieść efekt odwrotny od planowanego.

Mówiąc o różnicach pomiędzy kosmetykami klasycznymi oraz ich mineralnymi odpowiednikami powinnyśmy zwrócić uwagę również na gamę kolorystyczną. Bogaty wybór odcieni to jeden z największych plusów kosmetyków mineralnych, znalezienie koloru idealnego dla naszej cery nie jest więc szczególnym problemem. W przypadku produktów klasycznych w ciągu dnia mamy na ogół do czynienia ze zjawiskiem utleniania. Na jego konsekwencje nie trzeba długo czekać. Podkłady zaczynają ciemnieć, znaczna różnica pomiędzy odcieniem twarzy i szyi staje się więc widoczna nawet dla nieprawnego oka. Panie, które zastanawiają się nad wyborem kosmetyków mineralnych oraz tradycyjnych analizują również wydajność każdej z tych grup. Okazuje się, że również w tym przypadku prym wiodą właśnie minerały wystarczają bowiem nawet na kilka miesięcy, podczas gdy ich tradycyjne odpowiedniki już po miesiącu ciężko jest uwolnić z tubki. Podczas wyboru kosmetyków ważny jest jednak nie tylko ich rodzaj, ale również dopasowanie, naturalne wydaje się więc pytanie o to, czy propozycje wybrane przez nas są odpowiednie w odniesieniu do potrzeb naszej skóry. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy zbliża się wiosna, ziemisty odcień cery i jej skłonność do podrażnień bywają bowiem szczególnie dużym problemem w takiej sytuacji.

Osoby o szczególnie wrażliwej cerze powinny zastanowić się przede wszystkim nad kosmetykami Earthnicity Minerals. Ich stosowanie nie tylko pozwala skórze na odzyskanie dawnego blasku, ale również na swobodne oddychanie, kosmetyki te znakomicie sprawdzają się więc jako sposób na przygotowanie cery na cieplejsze dni. Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet, warto więc uznać te święto za okazję idealnie nadającą się do tego, by wypróbować kosmetyki naturalne. Prezent tego rodzaju powinien ucieszyć nawet najbardziej wymagającą z pań, trudno bowiem, aby było inaczej skoro mamy do czynienia z rozwiązaniem sprawdzającym się znakomicie wówczas, gdy w grę wchodzi nowoczesna pielęgnacja.