Toksyczne chemikalia: grupa, która chce uratować Twoją skórę

Kategoria: Zdrowa cera
10

Toksyczne chemikalia są wszędzie. Wdychamy je, połykamy, wcieramy w skórę, pierzemy w nich ubrania i włosy, myjemy nimi zęby, spryskujemy nimi nadgarstki i szyje, a co najbardziej niepokojące - karmimy nimi nasze bezbronne nienarodzone dzieci poprzez nasze łożyska, kiedy jesteśmy w ciąży.

Do tej pory istniało niewiele regulacji dotyczących firm produkujących te chemikalia. Obowiązek udowodnienia, że nie są one bezpieczne spoczywał na naukowcach i badaczach zdrowia, w przeciwieństwie do obowiązku udowodnienia, że są one bezpieczne, spoczywającego na firmach chemicznych.

Powinno być odwrotnie, nie sądzisz?

Eksperci zdrowotni na całym świecie uważają, że toksyczne chemikalia są odpowiedzialne za wiele dzisiejszych problemów zdrowotnych, w tym zaburzenia endokrynologiczne i autoimmunologiczne, raka oraz alarmujący wzrost zaburzeń neurorozwojowych u dzieci, które mogą być szczególnie podatne na nie w łonie matki lub jako niemowlęta.

Ale ekscytujące wieści dochodzą z USA. New York Times niedawno poinformował, że koalicja naukowców, lekarzy, ekspertów w dziedzinie zdrowia i organizacji środowiskowych prowadzi pierwszą na świecie kampanię mającą na celu zmniejszenie naszego obciążenia chemicznego.

To się nazywa Projekt Tendr, co oznacza Targeting Environmental NeuroDevelopmental Risks.

Grupa opublikowała oświadczenie w czasopiśmie naukowym Environmental Health Perspectives, w którym stwierdza, że jako społeczeństwo powinniśmy być w stanie podjąć działania ochronne, gdy dowody naukowe wskazują, że substancja chemiczna jest potencjalnie toksyczna - bez konieczności czekania na jednoznaczny dowód.

Jest to wspaniały znak, że zmiany następują i kwestia, która jest bliska naszemu sercu w Mukti Organics jest w końcu traktowana poważnie.

Pisaliśmy o tym na blogu tutaj, tutaj, tutaj i tutaj.

Wiesz, kiedy prezydent USA zaczyna wykonywać ruchy, że sprawy nabierają tempa. Prezydent Obama niedawno podpisał ustawę o zmianie 40-letnich przepisów dotyczących toksycznych chemikaliów w Ameryce. Aktualizacja Ustawy o Kontroli Substancji Toksycznych z 1976 roku poddaje 64 000 istniejących substancji chemicznych ostatecznym testom bezpieczeństwa.

Ale - i to jest duże ALE - tylko 20 chemikaliów będzie testowanych w tym samym czasie, z terminem siedmiu lat na każdy z nich. To ślimacze tempo, zwłaszcza gdy mówimy o naszym zdrowiu i zdrowiu naszych dzieci.

Ponadto, nowe prawo nie obejmuje pestycydów stosowanych w produkcji żywności - co jest dużym rozczarowaniem, ponieważ żywność jest jednym z głównych sposobów, w jaki nasze dzieci są narażone na kontakt z toksycznymi chemikaliami.

Najważniejsze toksyczne chemikalia, których należy unikać

Chemikalia wyróżnione przez koalicję są powszechnie stosowane, a producenci i niektórzy eksperci twierdzą, że potrzeba więcej badań, aby wykazać ich szkodliwe działanie. Należą do nich:

  • Pestycydy fosforoorganiczne: W jednym z badań, kobiety, które były w ciąży, gdy mieszkały w pobliżu obszarów, gdzie te pestycydy były w użyciu, były do trzech razy bardziej narażone na dziecko, które rozwinęło autyzm lub inne zaburzenia rozwojowe. Nie wykazuje to związku przyczynowo-skutkowego, ale potencjalny związek, który wymaga dokładniejszego zbadania. Środki zmniejszające palność: Stosowane w tkaninach i obiciach tapicerskich, plastikowych obudowach telewizorów i komputerów oraz produktach dla niemowląt. Głównym źródłem narażenia jest kurz domowy, który może gromadzić się wraz z pozostałościami po produktach poddanych działaniu tych środków. Niektóre badania wiążą te toksyczne chemikalia z niskim poziomem IQ i nadpobudliwością u dzieci. Ołów: Nadal znajduje się w starych domach i rurach, skąd przenika do wody. Żaden poziom narażenia na działanie ołowiu nie jest bezpieczny. Ftalany: Jak pisaliśmy tutaj na blogu, ftalany są stosowane w plastikowych opakowaniach, zabawkach dla dzieci, kosmetykach i produktach do pielęgnacji skóry oraz materiałach budowlanych. Przekraczają one łożysko w czasie ciąży i zostały powiązane z deficytami uwagi u dzieci, zaburzeniami układu hormonalnego, uszkodzeniami wątroby, wadami wrodzonymi, zmniejszoną liczbą plemników i wczesnym rozwojem piersi u chłopców i dziewcząt.

I tu jest najbardziej przerażająca część: Badania pokazują, że prawie wszystkie amerykańskie kobiety mają te toksyczne chemikalia krążące w ich ciałach podczas ciąży. W badaniu przeprowadzonym w 2011 r. przez dr Annę Callan i opublikowanym w International Journal of Hygiene and Environmental Health większość australijskich kobiet wykryła BPA w swoim moczu. Uważa się, że prenatalna ekspozycja na BPA może powodować problemy behawioralne i nadpobudliwość.

Wraz z rosnącą wiedzą naukową na temat skutków wielu tysięcy toksycznych chemikaliów, z którymi stykamy się na co dzień, cieszy fakt, że Projekt Tendr zaczyna działać na rzecz odpowiedzialności firm produkujących chemikalia.

Miejmy nadzieję, że reperkusje będą odczuwalne w Australii już wkrótce. W międzyczasie, istnieją kroki, które możesz podjąć, aby ograniczyć swoje narażenie na niektóre z najgorszych toksycznych chemikaliów.

Jak ograniczyć narażenie na toksyczne chemikalia - z New York Times, "Wezwanie do działania w sprawie toksycznych chemikaliów".

  • Zmniejsz narażenie na pestycydy wybierając organiczne truskawki, jabłka, nektarynki, zieloną fasolkę, seler i szpinak. Wybieraj owoce morza o niskiej zawartości rtęci, takie jak łosoś, sardynki, pstrąg. Jeśli możesz, karm swoje dziecko piersią; jeśli używasz mleka modyfikowanego, upewnij się, że woda w nim jest wolna od ołowiu. Kupując meble z obiciem, takie jak krzesełko do karmienia, sofa czy materac, pytaj o produkty, które nie zawierają toksycznych środków zmniejszających palność. Unikaj narażania rodziny na dym tytoniowy, dym z kominków i pieców na drewno, spaliny z samochodów na biegu jałowym, opary z pieców i grilli. Jeśli kładziesz nową podłogę, wybierz podłogę winylową bez ftalanów, drewno, bambus lub korek. Unikaj plastikowych zabawek, plecaków, pudełek na lunch i przyborów szkolnych wykonanych z polichlorku winylu (PVC), który może być źródłem ftalanów. Wybieraj bezzapachowe produkty do pielęgnacji ciała, aby uniknąć ftalanów w substancjach zapachowych. Kiedy używasz środków zmiękczających stolec, środków przeczyszczających i innych kapsułek o przedłużonym uwalnianiu, szukaj ftalanów na liście składników nieaktywnych, abyś mógł ich unikać. Stosuj nietoksyczne alternatywy dla pestycydów na swoim podwórku i dla swoich zwierząt domowych. Sprawdź swój dom pod kątem obecności ołowiu. Jeśli dom został zbudowany przed 1978 rokiem, farba ołowiowa może stanowić zagrożenie dla Twojej rodziny. Jeśli farba odpryskuje lub łuszczy się, może ona gromadzić się w kurzu domowym i przywierać do rąk dzieci. Zmniejsz ilość kurzu domowego, który może zawierać ołów, środki zmniejszające palność, ftalany i pestycydy. Zdejmij buty przed wejściem do domu i użyj wycieraczki, aby uwięzić brud na zewnątrz i wewnątrz otworu drzwiowego. Mopuj na wilgotno, używaj odkurzacza z filtrem HEPA i odkurzaj ściereczką z mikrofibry.