Niesamowite korzyści z ziaren kakao dla Twojej skóry

Kategoria: Zdrowa cera
5

 

Czekolada jest pokarmem bogów, a za jej smakowitość możemy podziękować ziarnom kakao. Ziarna kakao (Theobroma cacao) to nasiona lub orzechy drzewa kakaowego, które uprawiane jest od co najmniej trzech tysiącleci w Mezoameryce i Amazonii.

Mówiąc o kakao, ma się na myśli stalówki kakaowe, masło kakaowe, pastę kakaową lub kakao w proszku. W skrócie, czekolada powstaje w następujący sposób: po fermentacji, ziarna kakao są suszone, czyszczone i prażone. Następnie usuwa się łupinę, aby uzyskać włókna kakaowe, które są mielone na miazgę kakaową.

Kakao jest znane jako superfood powerhouse ze względu na wysoki poziom przeciwutleniaczy, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że nasza skóra może czerpać korzyści z tych przeciwutleniaczy również poprzez stosowanie ich miejscowo.

Obalmy teraz pewien mit: czekolada nie powoduje wysypki, ani poprzez jej spożywanie, ani poprzez nakładanie jej na skórę za pomocą produktów do pielęgnacji skóry, więc spokojnie.

Wysoki poziom przeciwutleniaczy polifenolowych w kakao należy do tej samej grupy przeciwutleniaczy, które znajdują się w zielonej herbacie i czerwonym winie i chronią nasze komórki przed przedwczesnym starzeniem się. Co zadziwiające, surowe organiczne kakao ma ponad 40 razy więcej antyoksydantów niż borówki.

Kakao jest obecnie przedmiotem badań naukowych nad starzeniem się organizmu, które przyniosły zachęcające rezultaty. Naukowcy z Seoul National University w Korei sprawdzili zdolność kakao do zapobiegania zmarszczkom i znaleźli pozytywne wyniki.

W jednym z badań stwierdzono, że kakao poprawia wydajność genów zaangażowanych w utrzymanie nawilżenia i elastyczności skóry wystawionej na działanie promieni UV (czyżby czekoladowy filtr przeciwsłoneczny?). Koreańskie badania, opublikowane w Journal of Investigative Dermatology, mówią, że kakao może pomóc regulować zdrowie skóry na poziomie genetycznym i znacząco zmniejszyć zmarszczki spowodowane ekspozycją na słońce.

Co ciekawe, naukowcy odkryli, że kakao wzmacnia zdrowie skóry poprzez zwiększenie przepływu krwi oraz poprawę gęstości i nawilżenia skóry.

Znajdziesz czekoladowe maseczki do twarzy, które można zrobić w domu przy użyciu proszku kakao, jeśli spojrzeć online i polecam dając go iść na coś innego. Wszystkie te antyoksydanty z pewnością zdziałają cuda dla Twojej skóry, a Twój kochanek może nawet zechcieć zlizać je z Twojej twarzy.

kakao

dlaczego mamy bzika na punkcie masła kakaowego

W trzech naszych produktach stosujemy masło kakaowe, naturalny tłuszcz nasycony wyciskany z nasion kakaowca. Ponieważ masło kakaowe jest tak stabilnym tłuszczem, jego właściwości w połączeniu z naturalną zawartością przeciwutleniaczy zapobiegają jełczeniu, co stanowi poważny problem w przypadku wytwarzania certyfikowanych organicznych produktów do pielęgnacji skóry bez toksycznych konserwantów.

Masło kakaowe, zwane również olejem teobromowym, to jadalny tłuszcz roślinny o kremowej barwie, pozyskiwany z ziaren kakaowca (lub kakao). Stosowane jest do produkcji czekolady i jest popularnym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji skóry ze względu na swoją aksamitnie gładką konsystencję, subtelny zapach i właściwości zmiękczające.

Masło kakaowe uzyskuje się z całych ziaren kakaowca, które poddaje się fermentacji, prażeniu, a następnie oddziela od łuski. Około 54-58% pozostałości stanowi masło kakaowe. Jest ono bogate w oleinowe, stearynowe i palmitynowe kwasy tłuszczowe, zawiera sterole, garbniki i pigmenty. Masło kakaowe od dawna znane jest jako środek zapobiegający powstawaniu rozstępów (kwestią sporną jest, czy rzeczywiście zapobiega rozstępom, czy po prostu utrzymuje skórę elastyczną i nawilżoną, co z kolei zmniejsza widoczność rozstępów).

Uwielbiamy jego delikatne właściwości emolientowe, które pomagają produktowi łatwiej wchłaniać się w skórę. Jest również naturalnie bogaty w witaminę E, która pomaga ukoić, nawilżyć i zrównoważyć cerę, a także może pomóc w przypadku egzemy i zapalenia skóry.

Produkty Mukti Organics zawierające masło kakaowe/kakao to:

  • Nagietkowy krem nawilżający (Marigold Hydrating Crème)
  • Kakaowo-waniliowe masło do ust
  • Balsam Botanique

Czy jesteś fanką kakao? Czy wiedziałaś, że może ono zapobiegać starzeniu się skóry poprzez stosowanie miejscowe? Zostaw komentarz, a weźmiesz udział w naszym comiesięcznym losowaniu produktów Mukti Organics o wartości 150$.