Peeling i nawilżanie, czyli jak pielęgnować cerę tłustą?

Kategoria: Zdrowa cera
4

Zdrowa i jędrna cera

Odmładzanie i odnowa skóry twarzy

Pielęgnacja cery tłustej nie może ograniczać się do stosowania odpowiednich kosmetyków podczas kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Owszem, jest to ważny krok, nie mniej istotne wydaje się jednak również jej złuszczanie. Czynność ta zakłada regularne stosowanie peelingu mechanicznego oraz enzymatycznego, zaletą każdego z wymienionych rodzajów jest bowiem to, że są one w stanie skutecznie ścierać martwy naskórek, co sprawia, że cera jest nie tylko bardziej gładka, ale i zauważalnie bardziej promienna absorbując z kosmetyków zdecydowanie więcej składników odżywczych. Peelingi takie można zresztą przygotować samodzielnie, istnieją bowiem składniki, które są w stanie w szczególny sposób przysłużyć się właśnie cerze tłustej mając na uwadze to, co określamy mianem jej specyfiki. Tu warto wspomnieć choćby o zmielonych pestkach brzoskwini, soli morskiej, zmielonych orzechach oraz glinkach różnego rodzaju.

Peeling do twarzy

Peeling tego rodzaju może być przygotowany samodzielnie w domowym zaciszu, nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby zmieszać z ulubionym hydrolatem miód, odrobinę olejku arganowego i kawę. Bardzo ciekawym kosmetykiem może okazać się też mikrokrystaliczny korund, który z powodzeniem można dodać tak do olejku, jak i do żelu wykorzystywanego przez nas podczas codziennych zabiegów higienicznych. Niestety, choć peelingi charakteryzują się wysokim poziomem skuteczności, należy pamiętać o tym, że nie nadają się one do każdego typu cery.

Nie można po nie sięgać między innymi wtedy, gdy ma ona skłonność do pękających naczynek. Jeśli zastanawiamy się nad jeszcze bardziej skutecznym sposobem złuszczania skóry, powinniśmy zainteresować się pozytywnymi konsekwencjami, jakie niesie za sobą złuszczanie z wykorzystaniem kwasów.

Pielęgnacja skóry

Charakterystyczne jest dla nich to, że mogą one skutecznie złuszczać zrogowaciały naskórek, nie bez znaczenia jest jednak i to, że rozpuszczają czop łojowy, co sprawia, że możemy pozbyć się zaskórników. Kwasy przyczyniają się również do tego, że skóra może się szybciej regenerować, ich stosowanie sprawia przy tym, że wygładzeniu ulegają blizny, jakie pozostają po trądziku. Niestety, również w tym wypadku nie możemy mówić o rozwiązaniu polecanym tym osobom, których cera jest głęboko unaczyniona.

Przynajmniej raz w roku warto wybrać się też do dermatologa, aby dokonać głębszego złuszczenia. Właściwa pielęgnacja cery tłustej i mieszanej musi też obejmować jej właściwe nawilżanie. Owszem, skora taka produkuje sporo tłuszczu, nie oznacza to jednak, że zawiera tyle wody, ile potrzebuje. Co gorsza, gdy doprowadzimy do jej przesuszenia, przyczynimy się przede wszystkim do tego, że będzie ona produkowała jeszcze więcej łoju, jej odpowiednie nawilżanie wydaje się więc koniecznością. Idealny krem charakteryzuje się w tym wypadku lekką konsystencja, musi też wchłaniać się relatywnie szybko i mieć działanie przeciwbakteryjne.