Jeden kluczowy krok, który odmieni Twoją skórę

Kategoria: Zdrowa cera
4

Uczucie, jakie pozostawia po sobie dobrze skomponowana mgiełka do twarzy, jest niezaprzeczalnie regenerujące i przyjemne. Niezależnie od tego, czy wykonujesz codzienną rutynę, jedziesz samochodem w trasie, lecisz samolotem przez Atlantyk, czy wpadasz w marazm o 15:00 przy biurku, szybkie rozpylenie mgiełki natychmiastowo i orzeźwiająco przeniesie Cię w teraźniejszość, ożywiając i budząc Twoją skórę i ducha.

Mgiełki do twarzy, choć mogą wydawać się zbędnym dodatkiem, są jednym z najważniejszych kroków, których może brakować w Twoim kosmetycznym reżimie. Po oczyszczeniu skóry, mgiełki pomagają tonizować i przywracać równowagę pH skóry, dodając jej wilgoci i wspomagając skuteczną penetrację składników, które następnie są stosowane.

Zwykłe spryskiwanie twarzy wodą może wydawać się tańszą alternatywą, ale może powodować osmozę, która może odwodnić skórę i nie przynieść żadnych korzyści, chyba że nałożysz na nią coś innego. Pory nie otwierają się i nie zamykają, a woda znajdująca się na powierzchni skóry po prostu wyparowuje. Ponieważ woda przyciąga wodę, kiedy spryskujesz skórę, pobiera ona wodę z najgłębszych warstw skóry i odparowuje do suchego powietrza.

Koncepcja mgiełki do twarzy polega na zmieszaniu przyjaznych dla skóry i delikatnych składników aktywnych z hydrozolową bazą, która zawiera subtelny profil zapachowy, aby zwiększyć przyjemność sensoryczną. Dobrze dobrana mgiełka powinna zawierać humektanty i inne ekstrakty roślinne, które stanowią Twoją tajną broń w walce z transepidermalną utratą wody (TEWL), wiążąc się z wodą znajdującą się w komórkach skóry i spowalniając proces jej odparowywania.

Produkty na bazie wody łatwo i szybko przenikają w głąb skóry i pomagają dostarczyć składniki aktywne w głąb skóry. Są one naprawdę brakującym elementem, który doładowuje Twoją rutynę pielęgnacyjną, odgrywając pomocniczą i skuteczną rolę. Naukowo rzecz biorąc, skóra jest bardziej przepuszczalna, kiedy jest wilgotna, dlatego najlepiej byłoby, gdyby każdy używał mgiełki po oczyszczeniu, a następnie serum i kremu nawilżającego, aby nawilżyć skórę. Chociaż mgiełki do twarzy mogą dostarczać skórze substancji aktywnych, należy je zamknąć, ponieważ nie chcemy, aby mgiełka i użyte w niej składniki wyparowały.

Wszystkie składniki zawarte w naszej Hydrating Rose Mist zostały opracowane tak, aby uspokajać, łagodzić i odżywiać skórę, która pasuje do profilu skóry suchej i dojrzałej, choć mogą jej używać nawet osoby ze skłonnością do wyprysków. Jej działanie polega na zmniejszaniu stanów zapalnych poprzez minimalizowanie stresu środowiskowego. Ręcznie zbierane płatki bułgarskiej róży połączone są z aloesem i ekstraktami z rodzimych roślin: śliwy Kakadu, kwiatu kangura i kwiatu śnieżnika. Niezbędne witaminy i aminokwasy nawilżają skórę i zapewniają jej ochronę, dając ukojenie i promienną cerę.

Wyrównująca mgiełka z kwiatem pomarańczy to orzeźwiający napar z owoców cytrusowych, połączony ze ściągającym oczarem wirginijskim i australijskimi roślinami, takimi jak śliwa Kakadu, limonka, anyż, mirt i granat, które zmniejszają i odświeżają pory, wyrównując koloryt skóry mieszanej. Składnik cytrusowy to naturalny "pick me up", który poprawia nastrój już po jednym spryskaniu.

Czy istnieją inne zastosowania mgiełek do twarzy?

Chociaż najlepszym sposobem na stosowanie mgiełki do twarzy jest stosowanie jej pod serum i krem nawilżający, istnieje kilka pomysłowych zastosowań mgiełek do twarzy, o których być może jeszcze nie pomyślałaś.

Mgiełki są szczególnie przydatne w cieplejszych miesiącach lub po treningu, można je stosować na włosy, zwłaszcza w okolicach linii włosów, aby nadać im miękki połysk i zresetować. Możesz również użyć mgiełki do twarzy, aby naprawić makijażowe wpadki. Jeśli trochę przesadziłaś z makijażem, zamiast ścierać go i zaczynać od nowa, po prostu rozpyl mgiełkę i zrób mały remanent na tych problematycznych obszarach. Stuknij palcem, aby wymieszać i rozprowadzić nadmiar warstw, dzięki czemu uzyskasz bardziej naturalny wygląd i promienną cerę.

Poza okazjonalnym odświeżeniem makijażu lub podniesieniem nastroju, możesz śmiało pozwolić sobie na przesadną ilość mgiełek w ciągu dnia. Nie ma nic nawet w przybliżeniu podobnego do mgiełki. Każdy powinien ją mieć, aby uzyskać zachwycający, natychmiastowy blask i nadać skórze elastyczność. Zimą, wiosną, latem czy jesienią, tłusta czy sucha, mgiełka sprawia, że każdy zabieg pielęgnacyjny staje się bardziej skuteczny i przyjemnie odprężający. Witaj w swojej nowej tajnej broni.