Niesamowite korzyści płynące z mikrodermabrazji i mikroigłowania

Kategoria: Zdrowa cera
11

 

Mikrodermabrazja i mikroigłowanie zyskują coraz większą popularność jako łatwe do wykonania, korzystne zabiegi upiększające, odpowiednie dla większości typów skóry. Chociaż mogą nie być tak skuteczne w przypadku poważniejszych schorzeń skóry, okazują się korzystne w przypadku drobnych i powierzchownych problemów skórnych. Na czym więc polega różnica? Mikrodermabrazja jest zabiegiem złuszczającym skórę, natomiast mikronakłuwanie lub dermakłuwanie stymuluje powstawanie nowej skóry.

Mikrodermabrazja jest prostym, opłacalnym zabiegiem wykonywanym w salonie, który wymaga minimalnego czasu przestoju. Może poprawić strukturę Twojej skóry, dając w efekcie odmłodzoną i promienną cerę. Brawo! Aby uzyskać optymalne rezultaty, można ją połączyć z zabiegiem tlenowym, a co najlepsze, jest ona całkowicie naturalna i nietoksyczna.

 

Aby wyjaśnić, mikrodermabrazja i dermabrazja to dwa zupełnie różne zabiegi:

Mikrodermabrazja - jest łagodnym i powierzchownym zabiegiem mechanicznym - słowem operacyjnym jest mikro.

Dermabrazja - jest tradycyjnym zabiegiem resurfacingu skóry, który sięga znacznie głębiej i jest bardziej inwazyjny.

MIKRODERMABRAZJA VS DERMABRAZJA VS MICRONEEDLING

Dermabrazja jest stosowana w leczeniu blizn i uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem UV. Jest to zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej. Dosłownie usuwa on wierzchnie warstwy skóry i pozostawia otwartą ranę. Wadą tego zabiegu jest to, że czas rekonwalescencji może trwać do dwóch tygodni. Istnieje również pewne ryzyko, takie jak hipo pigmentacja (wybielanie) i blizny. W dzisiejszych czasach nie jest on wykonywany zbyt często, ponieważ lasery mają tendencję do przewagi w zakresie precyzji i wyników. Lasery powinny być jednak używane wyłącznie przez wykwalifikowanych i przeszkolonych profesjonalistów, ponieważ mogą one trwale uszkodzić skórę, jeśli zostaną użyte w niewłaściwy sposób.

 

Mikrodermabrazja z kolei nie niesie ze sobą praktycznie żadnego ryzyka, jest nieinwazyjna i bezbolesna. Zasadniczo poleruje i poleruje skórę za pomocą strumienia drobnych kryształków pod wysokim ciśnieniem. Skutecznie usuwa wierzchnie warstwy martwych komórek naskórka, nie naruszając głębszych, skórnych warstw skóry. Jest odpowiedni dla większości typów skóry, a jedynym efektem ubocznym może być delikatny rumieniec bezpośrednio po zabiegu.

kosmetyki

Pomimo swojej popularności, jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne, nie należy wierzyć w żaden fałszywy szum marketingowy i oczekiwać cudu w odniesieniu do głębszych blizn i zmarszczek. Są one uważane za zmiany konturowe, które wymagają głębokiej stymulacji, aby zainicjować poprawę i naprawę. To, czego możesz się spodziewać, to ogólna poprawa tekstury skóry i jej blasku.

 

Istnieją pewne dowody sugerujące, że mikrodermabrazja może stymulować produkcję kolagenu i wspomagać przenikanie i wchłanianie składników aktywnych, takich jak witaminy i peptydy, ze względu na usunięcie zewnętrznej bariery ochronnej skóry.

Microneedling/Dermal Rolling

W zeszłym roku wprowadziliśmy nasz własny dermal roller. Szybko stał się on jednym z naszych najlepiej sprzedających się produktów, obok Vital C Elixir. Jest to doskonałe narzędzie do poprawy wyglądu skóry i prosta procedura, którą można przeprowadzić w zaciszu własnego domu lub u kosmetyczki w celu bardziej zaawansowanej regeneracji skóry i leczenia takich schorzeń jak zmarszczki, blizny i rozstępy. Jest o wiele bardziej przystępny cenowo niż inne procedury odmładzające, takie jak lasery resurfacingowe czy głębokie peelingi chemiczne. Okazało się również, że jest skuteczny w promowaniu kolagenu.

 

Zabieg polega na użyciu urządzenia typu pen lub roller, składającego się z małych mikroigiełek, które mogą mieć średnicę od 0,1 mm do 3 mm. Ich działanie polega na nakłuwaniu skóry w celu utworzenia licznych mikro nakłuć lub kanałów. Brzmi to boleśnie, ale powoduje minimalne zauważalne uszkodzenia górnej warstwy naskórka, ale mikroskopijne uszkodzenia i niewielkie krwawienie w głębszej warstwie skóry właściwej. Magia dzieje się pod powierzchnią, wyzwalając w skórze kaskadową reakcję naprawczą, związaną z gojeniem się ran.

 

Korzyści mogą być wielopłaszczyznowe, powodując proliferację nowych komórek, zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny oraz pewien stopień naprawy i tworzenia się nowej skóry.

JAK UŻYWAĆ DERMAROLLERA

Aby uzyskać optymalne rezultaty, najlepiej jest oczyścić skórę, a następnie zastosować odpowiednie produkty, takie jak Eliksir Vital C lub serum Age Defiance, które zawierają bioaktywne stężenia roślinnych polifenoli, peptydów, witamin i przeciwutleniaczy. Zostały one opracowane specjalnie w celu pobudzenia regeneracji i odmłodzenia skóry, a jeśli są stosowane w połączeniu z rollerem mikrodermalnym, korzyści mogą być jeszcze większe.

 

Podczas wykonywania zabiegu w domu należy unikać stosowania zbyt cienkich igieł i zbyt mocnego naciskania na skórę, co powoduje niepotrzebne uciskanie. Należy raczej utrzymywać równomierny nacisk. Upewnij się, że obejmujesz wszystkie obszary twarzy, stosując wzór Union Jack - pionowo, poziomo i ukośnie.

 

Na każdej części twarzy wykonaj delikatne rolowanie w górę, w dół i w poprzek trzy do czterech razy, stosując mniejszy nacisk w miejscach, gdzie skóra jest wrażliwa lub delikatniejsza, np. pod oczami. Skóra może być potem lekko zaczerwieniona, ale powinno to szybko ustąpić. Po zakończeniu rolowania powierzchowne otwory zamykają się w ciągu około 15 minut, więc zakażenie skóry jest bardzo mało prawdopodobne. Jeśli masz jakiekolwiek zaburzenia skórne, trądzik różowaty, blizny lub inne wrażliwości, to ten zabieg może nie być dla Ciebie idealny, więc stosuj go ostrożnie.

 

Badania wykazały znaczną poprawę wyglądu struktury skóry, blizn i zmarszczek po zabiegu mikroigłowania, ponieważ skóra ma tendencję do wypełniania się ze względu na wzrost grubości kolagenu i elastyny. Poprawa jest subtelna i zazwyczaj zauważalna w ciągu kilku tygodni, a rezultaty utrzymują się przez cały czas. To sprawia, że dermaroller jest skutecznym zabiegiem dla skóry dojrzałej lub zmęczonej oraz dla osób poszukujących nieoperacyjnego sposobu na odmłodzenie skóry.